Jakie waciki wybrać?

MATERIAŁ

Kupując na mojej stronie masz pewność, że kupujesz produkty w 100% ekologiczne i przyjazne niemowlętom. Moje waciki wykonuję z czystej bawełny. To bardzo ważne, gdy zależy Ci na dbaniu o środowisko. Jest to produkt wymagający częstego prania, a brak zastosowania sztucznych włókien całkowicie redukuje uwalnianie drobinek mikroplastiku do wody.

KOLOR

Prawdopodobnie większość z nas wybrałaby na początek białe waciki. Jednak jeśli nie planujesz zebrać większego zestawu lub chcesz kupić mały zestaw na próbę, pamiętaj, że jest to produkt wymagający częstego prania. Początkowy zestaw polecam więc dostosować do tego, jakie pranie robisz najczęściej. Zakup białych wacików, podczas gdy białe pranie robisz raz w miesiącu mógłby Cię szybko zniechęcić. Waciki trzeba byłoby prać ręcznie co kilka dni, a pozbycie się w ten sposób resztek tłustych produktów, takich jak podkłady, jest praktycznie niemożliwe bez zniszczenia wacików przez naciągnięcie ściegu.

Wszystkie kolory zostały przetestowane na cerach wrażliwych i atopowych i nie spowodowały podrażnień. Jednak jeśli się obawiasz o to, jak barwnik mógłby wpłynąć na Twoją skórę, zalecam wybór koloru białego.

WIELKOŚĆ

Duże waciki świetnie sprawdzą się do demakijażu twarzy i oczu. Ścieg, jakim są wykonane ułatwia zebranie zabrudzeń, a dodatkowo ich wielkość ułatwia skuteczny demakijaż przy użyciu tylko jednego wacika. Małe waciki świetnie nadają się do rozprowadzenia po twarzy toników i hydrolatów. Osobiście używam ich do tego celu kilkukrotnie przed praniem. Obie wielkości sprawdzą się świetnie do masażu twarzy podczas oczyszczania żelami na mokro. Ścieg powoduje przyjemne uczucie delikatnego peelingu.

KONSERWACJA

Waciki należy prać w dowolnych woreczkach przeznaczonych do prania bielizny. Oczywiście najlepiej użyć do tego celu woreczków bawełnianych, które nie będą uwalniać do wody cząsteczek mikroplastiku. Pracuję nad wprowadzeniem takich do swojej oferty – powinny pojawić się już niedługo! Wrzucenie wacików do pralki luzem może spowodować zniszczenie ich przez zaciągnięcie ściegu. Można stosować płyny zmiękczające, jeśli nie powodują u Ciebie podrażnień cery.